کاهش 90 درصدی تعداد شهرهای آبی

به گزارش وبلاگ دورهمی، تهران (پانا) - معاون کل وزارت بهداشت گفت خیر چهارم کرونا در کشور قطعی است.

کاهش 90 درصدی تعداد شهرهای آبی

به گزارش فارس، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در ارتباط زنده تلویزیونی با اشاره به شیوع مجدد کرونا در کشور گفت: افزایش دورهمی و صف های نوروز و حضور در رستوران و قهوه خانه منجر به افزایش تعداد بیماران در کشور شده است. تعداد شهرهای آبی نسبت به هفتم بهمن ماه با کاهش 90 درصدی روبرو بوده و امروز فقط 37 شهر آبی داریم و 165 شهر در شرایط قرمز و نارنجی اضافه نموده شدند، سفرهای نوروزی در افزایش تعداد بیماران سرپایی موثر بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری و فوت ناشی از سفرهای نوروزی دو الی سه هفته بعد نیز مشخص می شود گفت: سه پیک را پشت سر گذاشتیم و پیک ابان سخت تر بوده است. در پیک اخیر سه الی چهار ماه شرایط آرامی داشتیم و امروز شتابی که در موارد ابتلا و بستری داریم بسیار شدید است، در پیک های قبلی برخی استان ها نزولی می شدند و برخی صعودی اما امروز به جز خوزستان همه استان ها صعودی هستند و استان هرمزگان و ایلام شدیدا صعودی هستند و فرایند افزایش بستری کل دو برابر شده است.

حریرچی افزود: اوج گیری کرونا در موج چهارم قطعی است و این موضوع بستگی دارد که اعمال محدودیت ها در عمل چگونه باشد و پروتکل ها چگونه باشد تا بتوانیم شیوع بیماری را کاهش دهیم.

معاون وزیر بهداشت افزود: خوشبختانه ماه رمضان از حدود ده روز دیگر آغاز می شود که ممکن این موضوع باعث کاهش تردد در شهرها شود اما تعدادمرگ ها تا چند هفته صعودی خواهد بود، میزان کاهش تردد اجتماعی در شش ماه گذشته 4 درصد کاهش داشته است به نسبت قبل شیوع کرونا تغییر محسوسی نبوده است.

وی افزود: مردم تردد های خود را ادامه می متاسفانه دهند و اگر رعایت دستورالعمل ها با شدت بیشتری انجام نشود فرایند صعودی خواهد بود. فرایند صعودی که در موارد بستری دیده شده و با توجه به درصد تست های مثبت تصمیمات جدید در ستاد کرونا گرفته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کاهش 90 درصدی تعداد شهرهای آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 90 درصدی تعداد شهرهای آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید