علم و تکنولوژی

سامانه بارشی جدید شنبه وارد کشور می گردد

تهران-خبرنگاران- کارشناس ارشد سازمان هواشناسی گفت: شنبه (14 اردیبهشت) سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می گردد.

25 تیر 1398

چالشی که افراد را نابینا می کند

از آنجایی که اکثر مخاطبان شبکه های اجتماعی را نوجوانان و افراد کم سن و سال تشکیل می دهند، تاثیرات آن بر روی این دسته از افراد تبدیل به یک نگرانی شده. چندی پیش دادگاه عالی هند پس از آن که یک فرد 19 ساله حین فیلم دریافت برای تیک توک به دوستش شلیک کرد و او را...

23 تیر 1398

20 بازی برتر عصر فعلی تاریخ ژاپن

ژاپن تا چند روز دیگر، وارد دوره تاریخی بعدی خود می گردد. به همین مناسبت، نشریه ژاپنی فامیتسو، رای گیری بزرگی برگزار نموده و از خوانندگان خود درباره بهترین بازی های عرضه شده در عصر فعلی تاریخ ژاپن پرسیده است.

21 تیر 1398

بیش از دو هزار و 600 مجوز فراوری داروهای گیاهی صادر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی در حوزه صنعت دارویی کشور اهداف متعددی را دنبال می نماید. کسب سهم 20 درصد ارزش بازار داروهای کشور توسط محصولات تأیید شده مبتنی بر داروهای گیاهی و محصولات طبیعی...

20 تیر 1398

رکود اقتصاد پاکستان می تواند بر پیشرفت منطقه تاثیر منفی بگذارد

مسئولین صندوق بین المللی پول ضمن ابراز نگرانی از نرخ رشد اقتصاد در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی بعضی مسائل پیش رو را برشمردند.

17 تیر 1398

نشستی برای ارتقای آموزش عالی، غلامی برنامه های سال جدید وزارت علوم را تشریح کرد

وزیر علوم با تشریح برنامه های این وزارتخانه در سال جدید، گفت: شبکه علمی استانی ایجاد می کنیم و سه مرکز باهم به صورت واحدهای هماهنگ فعالیت می نمایند.

16 تیر 1398

مهد تاریخ میزبان قدوم گردشگران نوروزی

شهرستان جیرفت در جنوب استان کرمان با تمدن پنج هزار ساله اش، این روز ها میزبان گردشگران داخلی و خارجی بی شماریست که آن را مقصد گذر، نظر و سفر خود برگزیده اند.

10 تیر 1398

کوشش برای رونق تفکر دانش بنیان و ایجاد فضای تنفس تازه در کارآفرینی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: برای ایجاد فضای تنفس تازه در حوزه نوآوری و کارآفرینی کوشش می کنیم.

10 تیر 1398

رونق فراوری با عبور از نسل نخست استارتاپ ها

تهران - خبرنگاران - دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید نمود: رونق فراوری با عبور از نسل نخست استارتاپ ها و پرداختن به استارتاپ های تکنولوژیک و محصول محور میسر است.

8 تیر 1398

دستاورد عحیب نشست آنالیز داوری هفته های اخیر

نتیجه این نشست اما به جای اینکه به نتیجه متفاوتی درباره ضعف داوری های فصل جاری بیانجامد، همان نتیجه گیری های همیشگی را دربرداشت که اشتباه جزئی از داوری است و نمی توان کاری برایش کرد.

7 تیر 1398

حباب کارآفرینی یا کارآفرین حبابی - محمدحسین کاشی*

تهران- خبرنگاران- این روزها از مسائل گریبان گیر بسیاری کسب و کارها زیاد صحبت می شود. اما فضای استارتاپی نیز از مسائل در امان نمانده و خداحافظی چند کسب و کار بزرگ استارتاپی با تعدادی کارکنان، خبری ناراحت کننده از زیست بوم کارآفرینی کشور است.

6 تیر 1398

مجمع ملی ونزوئلا نشست اضطراری برگزار می نماید

تهران - خبرنگاران - رهبر مخالفان دولت ونزوئلا با تشکیل جلسه ای با حضور قانونگذاران مجمع ملی، بدنبال صدور مجوز اعلام وضعیت هشدار به خاطر قطع گسترده برق در این کشور است.

4 تیر 1398

نجات جان آتش نشانان با گجت پوشیدنی

محققان دانشگاه مک مستر(McMaster) یک دستگاه پوشیدنی به اندازه یک دکمه ساخته اند که می تواند محل دقیق سقوط یا غش کردن آتش نشانان را در عملیات ها معین کند و بدین ترتیب جان آنها را نجات دهد.

3 تیر 1398

آمادگی ایران برای امضای موافقتنامه همکاری های قضایی و حقوقی با پرتغال

مدیرکل کنسولی وزارت خارجه کشورمان در دیدار همتای پرتغالی آمادگی ایران برای امضای موافقتنامه همکاری های قضایی و حقوقی با پرتغال را اظهار داشت.

2 تیر 1398

گرمایش زمین ماهیگیری را سخت می نماید

نتایج یک آنالیز علمی نشان می دهد تداوم گرمایش زمین باعث افزایش دمای دریاها و اقیانوس ها و کاهش جمعیت ماهی ها شده و همین امر ماهیگیری را دشوارتر خواهد نمود.

1 تیر 1398

کانون های فراوری ریزگرد داخلی مدیریت می گردد

کارگروه محیط زیست ستادتوسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کانون های فراوری ریزگرد داخلی را با توسعه فناوری مالچ های غیر نفتی مدیریت می نماید.

31 خرداد 1398

روزهای فرهنگی لهستان در تاجیکستان برگزار می گردد

به پیشنهاد سفیر لهستان در دوشنبه، روزهای فرهنگی این کشور در تاجیکستان برگزار می گردد.

27 خرداد 1398

براتی: ثبت آسیب در ورزشکاران به صورت جزیره ای انجام می گردد

یک متخصص پزشکی ورزشی معتقد است: در بحث پیشگیری از آسیب پروتکل خاصی نداریم و ثبت آسیب ها در ورزشکاران به صورت جزیره ای انجام می گردد.

26 خرداد 1398

پیش بینی امیدوارانه برای دستیارهای صوتی ، 3 برابر شدن فراوری تا سال 2023 ، عبور از مرز 8 میلیارد دستگاه

بر اساس یک پیش بینی جدید از تحلیلگران بریتانیایی بنیاد Juniper Research ، استفاده از دستیارهای صوتی طی چند سال آینده به سه برابر خواهد رسید. این موسسه برآورد می نماید که تا سال 2023، 8 میلیارد دستیار دیجیتالی توسط کاربران استفاده خواهد شد. نرخ استفاده از دستگاه...

22 خرداد 1398

تفاوت دین، معرفت دینی و دینداری، شرایط یک گفتگوی عقلانی دینی

به گزارش خبرنگاران، نخستین روز از هفتمین همایش بین المللی فلسفه دین معاصر صبح امروز 9 بهمن ماه در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی به همت انجمن علمی فلسفه دین ایران و گروه فلسفه دانشگاه خوارزمی برگزار گردید.

14 خرداد 1398
تعداد: (39)