توسعه پهپاد با الهام از سریع ترین پرنده دنیا

به گزارش وبلاگ دورهمی، محققان با الهام از یکی از سریع ترین پرنده های دنیا، روباتی 26 گرمی توسعه داده اند که با سرعت 8متر برثانیه پرواز می نماید.

توسعه پهپاد با الهام از سریع ترین پرنده دنیا

محققان با الهام از یکی از سریع ترین پرنده های دنیا، پهپادی توسعه داده اند که بال های خود را تکان می دهد و می تواند در آینده برای فعالیت های مختلف از عملیات های نظارتی گرفته تا یاری به گرده افشانی گل ها یاری حال باشد.

گروهی از محققان بین المللی یک پهپاد 26 گرمی توسعه داده اند که می تواند بال بزند و مانند یک بادخورک پرواز کند و در آسمان شیرجه بزند. به همین دلیل چنین پهپادی از کوادکوپترهای فعلی کارآمدتر است.

یائو وی چین محقق ارشد این پژوهش در دانشگاه سنگاپور می گوید: این پهپاد برخلاف کوادکوپترهای معمول بسیار سریع و چابک است و می تواند در محیط های مختلف فعالیت کند. وزن سبک و همچنین حرکات بال ربات در مقایسه با کوادکوپترها برای عموم مردم خطرات کمتری دارد و می توان آن را طوری تنظیم کرد تا محموله های مختلفی را جابه جا کند.

سرعت این پهپاد به 8متر در ثانیه می رسد.

یکی از محققان این پروژه می گوید: در حال حاضر پهپادهایی وجود دارند که فقط می توانند رو به جلو یا عقب پرواز نمایند، یا آنکه به طور دایره وار پرواز می نمایند. اما تا به امروز هیچ کدام از این پهپادها نتوانستند اند بال بزنند. در نمونه اولیه جدید این مشکل را رفع کردیم. ،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "توسعه پهپاد با الهام از سریع ترین پرنده دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه پهپاد با الهام از سریع ترین پرنده دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید